facebook pixel

Järjestötoiminta

Järjestöpäällikkö

Eila Niemi

p. 040 7346 387

eila.niemi@neuroliitto.fi

Jäsenpalvelut / osastosihteeri

Virve Koivisto

p. 040 714 9733

virve.koivisto@neuroliitto.fi

Lakimies

Anu Aalto

p. 040 734 5773
puhelinneuvonta to–pe klo 8.00–15.30.

anu.aalto@neuroliitto.fi

Harnes, erikoissuunnittelija

Kirsi Asula

p. 040 753 3055

kirsi.asula@neuroliitto.fi

Liikuntapalvelut, erikoissuunnittelija

Riitta Samstén

p. 0400 828 536

riitta.samsten@neuroliitto.fi

Työelämäasiantuntija

Marju Teinikivi

p. 0400 813 784

marju.teinikivi@neuroliitto.fi

Järjestösuunnittelijat

Sirpa Vuorenmaa-Hilton

p. 0400 976 742

sirpa.vuorenmaa-hilton@neuroliitto.fi

Kaj Franckin aukio 2, 00560 Helsinki

Järjestösuunnittelija HYKS:in toimialueella / tuettujen lomien toiminta

Sari Raitakari

p. 0400 976 741

sari.raitakari@neuroliitto.fi

Microkatu 1, M-osa 10. krs, 70210 Kuopio

Järjestösuunnittelija KYS:in toimialueella / vertaistukitoiminta

Anni Malkamäki

p. 0400 976 743

anni.malkamaki@neuroliitto.fi

Kansankatu 53, 90100 Oulu

Järjestösuunnittelija OYS:in toimialueella / läheisten toiminta

Ville Keskinen

p. 0400 976 740

ville.keskinen@neuroliitto.fi

Aleksanterinkatu 21 A, 5. krs, 33100 Tampere

Järjestösuunnittelija TAYS:in toimialueella / paikallisvaikuttaminen

Maaria Lillberg

p. 0400 976 718

maaria.lillberg@neuroliitto.fi

Vaihemäentie 10, 21250 Masku

Järjestösuunnittelija TYKS:in toimialueella / kokemustoimijat ja ruotsinkielinen jäsenistö