Liikuntavastaavien yhteystiedot

Jokaisessa yhdistyksessä on nimetty liikuntavastaava, jolta voit kysyä mm. paikallisista liikunta­mahdollisuuksista.

Liikuntavastaavan tehtävät vaihtelevat yhdistyksittäin, mutta yksi tärkeimmistä tehtävistä on pitää yhteyttä ja olla kuulolla liikunta-asioissa niin jäsenistön suuntaan kuin muihin yhteistyökumppaneihinkin.

Etelä-Karjalan neuroyhdistys

Anni Manner
p. 050 550 9518
annikaarina.manner@gmail.com

Takala Päivi
p. 040 701 5976
paivi.takala55@gmail.com

Etelä-Pohjanmaan neuroyhdistys

Minna Lehto
p. 044 737 7123
puheenjohtaja@neuroep.fi

Etelä-Savon neuroyhdistys

Juha Väntönen
p. 040 513 5748
juhavantonen59@gmail.com

Helsingin-ja Uudenmaan neuroyhdistys

Harry Tuominen
p. 0500 444 600
harryt@luukku.com

Kainuun neuroyhdistys

Tarja Koistinen
p. 044 306 2408
koistinen.tt@gmail.com

Kanta-Hämeen neuroyhdistys

Päivi Ikkala
p. 0400 728 930
paivi.ikkala@gmail.com

Tarja Mäenpää
p. 040 582 0556
tarjamaenpaa@yahoo.com

Keski-Pohjanmaan neuroyhdistys

Henrik Luokkala
p. 040 526 6372
henrik.luokkala@gmail.com

Keski-Suomen neuroyhdistys

Anne Mäkinen
p. 045 843 3008
annemakinen@outlook.com

Lapin neuroyhdistys

Harri Laiho
p. 0400 456 015
hj.laiho@suomi24.fi

Leena Neitiniemi-Upola
p. 040 561 053
leena.upola@gmail.com

Lounais-Suomen neuroyhdistys

Lasse Eklund
p. 044 200 9355
lassejuhani.eklund@gmail.com

Tiina Pajunoja
p. 0400 782 302
tiina.pajunoja@dnainternet.net

Länsi-Pohjan neuroyhdistys

Henna Alaluusua
p. 041 362 0201
henna.alaluusua@gmail.com

Neuro-Porvoo

Teija Kanerva
p. 040 572 5869
teija.kanerva@luukku.com

Oulun seudun neuroyhdistys

Heidi Virsu
040 558 9316
heidi.virsu@elisanet.fi

Pirkanmaan neuroyhdistys

Aila Peräjoki
040 739 5255
apfysio@gmail.com

Pohjois-Karjalan neuroyhdistys

Arja Pappinen
050 372 2340
apappinen@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaan neuroyhdistys

Marja Pehkonen
p. 040 960 3214
marja.pehkonen@haapajarvenlampo.fi

Pohjois-Savon neuroyhdistys

Riitta Vuori
p. 040 701 5444
riitta.a.vuori@gmail.com

Päijät-Hämeen neuroyhdistys

Eero Keto
p. 0500 930 998
ketooy@phnet.fi

Martti Sihvonen
p. 050 434 8900

Rauman seudun neuroyhdistys

Niina Korjonen
p. 045 678 3122
niina.korjonen@gmail.com

Pasi Henriksson
p. 0400 968 786
pasi.henriksson65@gmail.com

Satakunnan neuroyhdistys

Mika Pentikäinen
p. 046 538 0020
pena8829@gmail.com

Vaasanseudun neuroyhdistys

Keijo Lehtonen
p. 040 732 8031
keijo.lehtonen@elisanet.fi

Logo