facebook pixel

Liikuntavastaavien yhteystiedot

Jokaisessa yhdistyksessä on nimetty liikuntavastaava, jolta voit kysyä mm. paikallisista liikunta­mahdollisuuksista.

Liikuntavastaavan tehtävät vaihtelevat yhdistyksittäin, mutta yksi tärkeimmistä tehtävistä on pitää yhteyttä ja olla kuulolla liikunta-asioissa niin jäsenistön suuntaan kuin muihin yhteistyökumppaneihinkin.

Etelä-Karjalan neuroyhdistys

Anni Manner
p. 050 550 9518
annikaarina.manner@gmail.com

Takala Päivi
p. 040 701 5976
paivi.takala55@gmail.com

Etelä-Pohjanmaan neuroyhdistys

Minna Lehto
p. 044 737 7123
puheenjohtaja@neuroep.fi

Helsingin ja Uudenmaan neuroyhdistys

Sinikka Skyttä
p. 050 372 5329
sinttu.skytta@gmail.com

Kainuun neuroyhdistys

Tarja Koistinen
p. 044 306 2408
tarja.koistinen@gmail.com

Kanta-Hämeen neuroyhdistys

Päivi Ikkala
p. 0400 728 930
paivi.ikkala@gmail.com

Tarja Mäenpää
p. 040 582 0556
tarjamaenpaa@yahoo.com

Keski-Pohjanmaan neuroyhdistys

Henrik Luokkala
p. 040 526 6372
henrik.luokkala@gmail.com

Keski-Suomen neuroyhdistys

Anne Mäkinen
p. 045 843 3008
annemakinen@outlook.com

Kymenlaakson neuroyhdistys

Veli-Pekka Anttila
p. 050 372 8987
kymenneuropj@gmail.com

Lapin neuroyhdistys

Leena Neitiniemi-Upola
p. 040 561 0053
leena.upola@gmail.com

Marina Manninen
p. 040 480 9923
mande.manninen@gmail.com

Lounais-Suomen neuroyhdistys

Pasi Heikkilä
p. 040 507 6353
pasiheikkila@dnainternet.net

Tiina Pajuoja
p. 0400 782 302
tiina.pajunoja@gmail.com

Länsi-Pohjan neuroyhdistys

Henna Alaluusua
p. 041 362 0201
henna.alaluusua@gmail.com

Neuro-Porvoo

Teija Kanerva
p. 040 572 5869
teija.kanerva@luukku.com

Oulun seudun neuroyhdistys

Riikka Rautio
p. 040 501 9005
rautioriikka@gmail.com

Pirkanmaan neuroyhdistys

Aila Peräjoki
040 739 5255
apfysio@gmail.com

Pohjois-Karjalan neuroyhdistys

Arja Pappinen
050 372 2340
apappinen@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaan neuroyhdistys

Marja Pehkonen
p. 040 960 3214
marja.pehkonen@haapajarvenlampo.fi

Pohjois-Savon neuroyhdistys

Riitta Vuori
p. 040 701 5444
riitta.a.vuori@gmail.com

Päijät-Hämeen neuroyhdistys

Anne Haapajärvi
p. 044 032 7772
annehaapajarvi1@gmail.com

Rauman seudun neuroyhdistys

Pasi Henriksson
p. 0400 968 786
pasi.henriksson65@gmail.com

Satakunnan neuroyhdistys

Erja Simonen
p. 045 356 6344
rautioriikka@gmail.com

Vaasanseudun neuroyhdistys

Keijo Lehtonen
p. 040 732 8031
keijo.lehtonen@elisanet.fi