Yhteystiedot

MS-vertaistukijat

Huom. nuoret = alle 35-vuotiaat, 60+ = yli 60-vuotiaat

Etelä-Karjalan neuroyhdistys
Elisa Härkönen, puh. 050 374 1071, elisa@neurotukija.fi, nuoret

Etelä-Pohjanmaan neuroyhdistys
Elisa Haapaniemi, puh. 045 3045870, elspa@neurotukija.fi, nuoret
Allan Lahtinen, puh. 040 506 6748, 60+
Raija Lautamäki, puh. 0400 564 274, 60+
Liisa Mäkiranta, puh. 050 345 9865, 60+
Jaana Siltala, puh. 050 5575531, jaana@neurotukija.fi, nuoret

Etelä-Savon neuroyhdistys
Juha Väntönen, puh. 040 513 5748

Helsingin- ja Uudenmaan neuroyhdistys
Pauliina Luonsinen, 050 348 8899, pauliina@neurotukija.fi, nuoret
Rosa Juuti, puh. 040 504 2310, rosa@neurotukija.fi, nuoret
Sylvi Reinikainen, puh. 040 580 3870, 60+
Saija Sipeläinen, puh. 041 454 0643, saija@neurotukija.fi

Kainuun neuroyhdistys
Terttu Tolonen, puh. 050 380 9549, 60+

Kanta-Hämeen neuroyhdistys
Petri Korkeila, puh. 050 306 4797

Keski-Suomen neuroyhdistys
Marja Soanjärvi, puh. 040 539 9457

Kymenlaakson neuroyhdistys
Anne Niemelä, puh. 040 738 4496
Kaarina Weckman, puh. 040 778 7946, kaarina@neurotukija.fi, 60+

Pohjois-Pohjanmaan neuroyhdistys
Jouko Juvani, puh. 040 578 3782
Tarja Mursu, puh. 044 344 3190
Kari Parkkila, puh. 040 565 8740, omainen

Lapin neuroyhdistys
Eveliina Mäkiranta, puh. 040 568 7551, eveliina@neurotukija.fi, nuoret

Lounais-Suomen neuroyhdistys
Lasse Eklund, puh. 044 200 9355, 60+
Anna Rantala, puh. 0440880329, anna@neurotukija.fi, nuoret
Eija Ruokonen, puh. 041 539 6670
Heikki Salovuori, puh. 050 561 8040
Raino Saunamäki, puh. 040 595 4082, 60+
Taina Wallius, puh. 0400 610 238

Neuro-Porvoo
Petra Hamnström, puh./tel. 040 587 4912, kaksikielinen / tvåspråkig

Pirkanmaan neuroyhdistys
Reijo Lehtinen, puh. 040 592 5004, 60+
Eeva Toukoniemi, puh. 050 341 5352, 60+

Pohjois-Karjalan neuroyhdistys
Arja Pappinen, puh. 050 372 2340
Niilo Saastamoinen, puh. 045 874 0000, 60+

Pohjois-Savon neuroyhdistys
Riitta Ilomäki, puh. 040 746 9233

Päijät-Hämeen neuroyhdistys
Pirkko Kotiniitty, puh. 040 779 6048, 60+

Rauman seudun MS-yhdistys
Katja Kylä-Kause, puh. 044 291 0244

Satakunnan neuroyhdistys
Ritva Kulmala, puh. 044 262 7539
Seppo Liuhonen, puh. 050 325 8017
Seija Raitala, puh. 044 331 0967
Eija Rinne, puh. 041 436 3127, nuoret
Jari Tamminen, puh. 0400 791 467, 60+

Vaasanseudun neuroyhdistys – Vasanejdens neuroförening
Päivi Rönn, puh. 050 535 5187

Harnes-vertaistukijat

Huom. nuoret = alle 35-vuotiaat, 60+ = yli 60-vuotiaat

Hanna, puh. 041 501 6383, hanna@neurotukija.fi, ataksiasairaudet (Helsingin- ja Uudenmaan MS-yhdistys)
Juha Haapalehto, puh. 0500 327 721, MELAS, (Satakunnan neuroyhdistys)
Virve Laine, puh. 040 824 9915, Neurosarkoidoosi, (Päijät-Hämeen neuroyhdistys)
Maija Pietilä, puh. 045 120 1008, Syringomyelia ja Chiari 1, (Lounais-Suomen neuroyhdistys), 60+
Merja, merja@neurotukija.fi, MELAS (Kymenlaakson neuroyhdistys)

Logo